Second opinion aanvragern
Second opinion aanvragen
Wie kunnen de aanvraag doen?
Verwijzers en andere ggz-professionals kunnen de TOPGGz afdelingen van PsyQ/Parnassia Groep (eetstoornissen, ADHD, EDIT, angst- en dwangstoornissen en psychotrauma) benaderen voor consultatie en second opinion voor cliënten. Gezien de wachtlijsten geven de reguliere afdelingen voorrang aan het behandelen van nieuwe cliënten en is een second opinion op dit moment daar niet mogelijk.
Binnen PsyQ/Lentis kunnen verwijzers en andere ggz-professionals consultatie enkel aanvragen indien cliënt reeds in behandeling is binnen een vestiging van PsyQ/Lentis.
Informatie voor verwijzers
Van tevoren ontvangen wij graag alle relevante medische informatie. Aanvragen die incompleet zijn worden niet in behandeling genomen.
- getekende toestemmingsverklaring van de cliënt
- overzicht behandelgeschiedenis
- correspondentie eerdere opnames en behandeling
- informatie co-morbiditeit (inclusief middelenmisbruik) en lichamelijke aandoeningen
- huidige medicatie en, indien relevant, (respons op) medicatie in voorgeschiedenis.
Hoe pak je een verzoek om second opinion aan?
Worden de kosten van een second opinion ook vergoed?
Veel zorgverzekeraars vergoeden een second opinion alleen als jouw behandelend arts je doorverwijst naar een collega. Als je zelf een second opinion regelt is het mogelijk dat je zorgverzekeraar niet alles vergoedt. Informeer daarom altijd bij je zorgverzekeraar hoe het precies zit.